Mezoterapia mikroigłowa-dermaroler

     Terapia mikroigłowa, mezoterapia igłowa, mikronakłuwanie, rolowanie to nazwy nowoczesnej metody naturalnego zwiększania produkcji kolagenu i elastyny  w skórze poprzez mikronakłuwanie specjalnym do tego celu urządzeniem - derma rollerem. Zabieg derma rollerem jest bezpieczną alternatywą do drogich zabiegów chirurgicznych, jak lifting oraz jak dowodzą liczne badania kliniczne, jest także bardziej efektywny niż zabiegi laserem czy peelingi chemiczne. Zabieg przy użyciu derma rollera szybko zyskał popularność w USA, Wielkiej Brytanii, a także w Europie. Stosowanie derma rollera celowo wywołuje miejscowy stan zapalny w skórze, czego następstwem jest uruchomienie się naturalnych mechanizmów naprawczych naskórka. Mikrouszkodzenia powstałe w trakcie zabiegu derma rollerem aktywują proces gojenia, który inicjuje zwiększoną produkcję nowego kolagenu i elastyny – skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona.

Terapia mikroigłowa derma rollerem sprawia, że substancje aktywne zawarte w zastosowanych kremach, maskach i produktach do zabiegu  mogą docierać efektywnie do głębokich warstw skóry. Bardzo niewielka część substancji aktywnych( mniejsza niż 1% ) jest w stanie dotrzeć do skóry właściwej, a 99% kosmetyków pozostaje niewykorzystana. Zastosowanie nawet bardzo drogich kosmetyków nie poprawia przenikalności substancji aktywnych do skóry. Dlatego też użycie derma rollera przed i po aplikacji kosmetyków pozwala na zwiększenie wchłaniania do 50%. Odpowiednia dawka substancji odżywczych dostarczona skórze może cofnąć proces starzenia.

Zabieg derma rollerm jest całkowicie bezpieczny dla skóry - nie uszkadza jej, a także nie usuwa warstwy naskórka. Nie ma żadnych efektów ubocznych zabiegu derma rollerem, zaś czas gojenia skóry po zabiegu jest bardzo krótki. Brak objawów infekcji, przebarwień, obrzęków i innych komplikacji. Derma roller można używać do każdego typu skóry, nawet wrażliwej. Derma roller ma określoną liczbę cienkich i ostrych igiełek. Igiełki tworzą w skórze mikroskopijne otworki, dzięki którym następuje łatwa i szybka możliwość dostarczania substancji aktywnych w głąb skóry, zawartych w koktajlach medycznych oraz kremach i maskach. Derma roller poprzez swoje igiełki generuje w skórze ponad 500 000 kanalików w ciągu 5 – 10 minut.

 
Zastosowanie derma rollera  w mezoterapii mikroigowej:

 • Usuwa i wygładza zmarszczki i bruzdy na twarzy i szyi
 • Usuwa blizny, zmniejsza pory  oraz przebarwienia potrądzikowe
 • Zwiększa napięcie skóry na twarzy, szyi, brzuchu, pośladkach, udach, ramionach – efekty zauważalne są po kilku dniach po pierwszym zabiegu
 • Niweluje przebarwienia oraz powoduje, że naczynka są mniej widoczne
 • Brak efektów ubocznych zabiegów derma rollerem
 • Zmniejszenie wypadania włosów oraz pobudzenie ich wzrostu
 • Wysoka absorpcja składników kosmetycznych
 • Pogrubienie skóry bez jej uszkodzenia czy łuszczenia
 • Usuwanie rozstępów i cellulitu
 • Modeluje twarz i sylwetkę

Problem skóry twarzy

odmładzanie

naczynka

trądzik

przebarwienia

włosy

blizny

oczy

 

 

 

wskazania

nawilżenie, anti-aging, zmarszczki,

utrata elastyczności

rozszerzone naczynka

trądzik,

rozszerzone pory, przetłuszczająca się skóra

nierówny koloryt skóry,  uszkodzenia posłoneczne

wypadanie włosów, łysienie, łojotokowe zapalenie skóry, cienkie i osłabione włosy

blizny, blizny potrądzikowe

cienie i worki pod oczami, „kurze łapki”, zmarszczki

Problem skóry ciała

cellulit

rozstępy i blizny

zastoje żylne i limfatyczne

napinanie i ujędrnianie skóry

rewitalizacja i regeneracja

modelowanie ciała

                               

 

 

wskazania

 

 

wzmocnienie naczyń krwionośnych, uczucie „ciężkich nóg”, obrzęki

wiotka i osłabiona skóra, utrata elastyczności i napięcia skóry

skóra o nierównym kolorycie, sucha skóra

redukcja tkanki tłuszczowej

 

 

Długość igieł i częstotliwość zabiegów

 

Wybór długości igieł zależy od rodzaju derma rollera, rodzaju skóry oraz części ciała rolowania. Ze względu na to, że naskórek jest najbardziej zewnętrzną częścią ciała, która jest  główną barierą chroniącą ją przed niekorzystnymi czynnikami środowiska, grubość naskórka jest różna. Dlatego też zabiegi mezoterapii mikroigłowej przy użyciu derma rollera wykonywane są za pomocą derma rollerów o różnych długościach igieł. Wszystkie długości igieł stosowane się zarówno w salonach kosmetycznych, jak i podczas samodzielnych zabiegów domowych.

 • Derma roller 0,2 mm – stosowany jest do skóry najcieńszej, czyli delikatnej i wrażliwej skóry twarzy, do redukcji niewielkich przebarwień i zmarszczek oraz blizn. Zalecany jest do skóry głowy przy zapobieganiu łysieniu oraz do stymulacji porostu włosów. Zabiegi powinny być wykonywane co 2-3 dni przez 5-10 minut. Podczas zabiegu nie powinno wystąpić krwawienie, tylko lekkie zaczerwienienie skóry. Wymiana derma rollera powinna nastąpić po 3-6 miesiącach, w zależności od stopnia stępienia igieł derma rollera. Zabieg tą długością igieł jest praktycznie bezbolesny, dlatego nie ma potrzeby stosowanie do niego kremu znieczulającego.
 • Derma roller 0,5-0,75 mm – najbardziej popularna i uniwersalna długość igieł, stosowana do większości zabiegów mezoterapii mikroigłowej. Derma roller z igłami 0,5 mm stosuje się do zabiegów skóry twarzy oraz niewielkich rozstępów na udach i pośladkach. Igły o długości 0,5 mm mogą być stosowane bez żadnego ryzyka do eliminacji wszystkich problemów skóry, takich jak: redukcja zmarszczek, eliminacja drobnych linii, brązowe plamy pigmentacyjne, skóra trądzikowa. Podczas zabiegu nie powinno wystąpić krwawienie, tylko lekkie zaczerwienienie skóry lub pojedyncze kropelki krwi. W zależności od progu wrażliwości bólowej pacjenta można zastosować krem znieczulający do zabiegów derma rollerem. Zabiegi powinny być wykonywane co 2-3 dni przez 5-10 minut.
 • Derma roller 1-2 mm - stosowanie rollerów 1,0 mm i dłuższych jest rekomendowane w przypadku cellulitu, rozstępów oraz skóry grubej. Zaleca się stosowanie igieł 1mm  w przypadku głębokich zmarszczek, blizn i rozstępów. Podczas zabiegu może wystąpić drobne krwawienie oraz można zastosować krem znieczulający. Zabiegi powinny być wykonywane co kilka dni.

Ważna informacja:

Igły we wszystkich rodzajach derma rollerów po kilku zabiegach zaczną się tępić i nie wbijają się łatwo w skórę. Zależy to od:

 • częstotliwości zabiegów – im częstsze zabiegi tym częściej należy wymienić derma roller na nowy
 • długości igieł – im dłuższe igły tym częściej należy wymienić derma roller na nowy
 • wielkości powierzchnia zabiegu – im większa powierzchnia użycia derma rollera tym częściej należy wymienić derma roller na nowy

 

Sposób użycia derma rollera

 • Przed rozpoczęciem zabiegu przy użyciu derma rollera należy oczyścić skórę: usunąć z twarzy makijaż i resztki za pomocą łagodnego preparatu do demakijażu.
 • Można ale nie jest to konieczne nanieść na skórę serum, koktajl lub krem. Po czym rozpocząć nakłuwanie derma rollerem. Mikrokanaliki zamkną się po nakłuwaniu. Użycie jakichkolwiek preparatów przed rolowanie twarzy lub innego obszaru skóry służy maksymalizacji efektu zabiegu.
 • Przed zabiegiem można nanieść na skórę krem znieczulający, jeżeli pacjent jest mało odporny na ból nakłuwania derma rollerem.
 • Należy rolować szczególnie miejsca z oznakami starzenia (zmarszczki, plamy, blizny, rozstępy  itp.), rozciągając lekko skórę i zmniejszając nacisk w okolicach oczu, ust i czoła.
 • Jeżeli skóra zaczerwieni się należy przejść do kolejnego obszaru rolowania derma rollerem.
 • Szczególną uwagę należy zachować w okolicach oczu i ust. Unikać rolowania powiek.
 • Zabieg powinien trwać około 15 minut.
 •  Po zabiegu nałożyć nawilżająco-łagodzący krem.

zabieg rolką od 100zł czas trwania 60 minut zakup rolki 35zł koktajle i ampułki do zabiegów Bioformula,Mezosystem,Indyvidual cosmetics,JOBRE