Mezoterapia mikroigłowa-koktajle,twarz,głowa ,ciało

Mezoterapia igłowa polega na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomocą mikronakłuć. Dzięki temu wnikają one do głębokich warstw – skóry właściwej lub tkanki podskórnej – na głębokość około 0,5-4 mm. Pokonywanie barier naskórka, pozwala na wtłoczenie substancji głębiej, tak, by uzyskane efekty były jak najszybsze i najbardziej spektakularne.

Mezoterapia czyli inaczej leczenie od środka to niechirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, poprawienia mikrokrążenia i dotlenienia, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywienia i nawilżenia skóry.

Mezoterapię stosujemy celem odmłodzenia skóry, leczenia cellulitu i rozstępów, profilaktyki i leczenia łysienia, likwidacji cieni i opuchlizny pod oczami. Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i scienczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi – wtedy uzyskuje się najlepszy efekt.

Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, łokci oraz kolan. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawia stan skóry.

Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia, spójności, nawilżenia i jędrności skóry. Cera staje się pełna blasku, jest wypoczęta i ma zdrowy koloryt. Mezoterapia to metoda stosowana od lat w medycynie estetycznej. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

W celu poprawienia ogólnego wyglądu i rewitalizacji skóry w większym zakresie zaleca się wykonanie serii zabiegów w okresie 2-6 miesięcy. Częstość zabiegów mezoterapii oraz rodzaj zastosowanych preparatów lekarz dostosowuje do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg jest prawie bezbolesny, ponieważ zawsze poprzedza go zastosowanie kremu znieczulającego.

Podczas zabiegu w miejscach wstrzyknięć powstają małe bąbelki wypełnione preparatem, które szybko się wchłaniają. Składniki, które zostały wstrzyknięte działają nawet miesiąc po zabiegu, dlatego na ostateczne efekty mezoterapii trzeba cierpliwie czekać. Zabieg może być wykonany na kilka sposobów:

  • za pomocą igły i strzykawki – co pozwala na podanie większej ilości preparatu w miejscach szczególnie wymagających np. w obrębie głębokich zmarszczek (tworzy się tzw. depozyty). Tu, najważniejszą rolę odgrywa wprawna ręka  wykonującego zabieg;
  • za pośrednictwem specjalnego aparatu (pistoletu), który wzbogacony w specjalny automatyczny tryb pracy, zapewnia jednakowe podanie preparatu w obrębie całej partii skóry
  • produkty cosmed24,dermatic.pl